TRĄBA POWIETRZNA W POLSCE. ZRYWAŁA DACHY JAK SZMATY [WIDEO]

W niedzielę 8 czerwca nastąpiło w Polsce katastroficzne załamanie pogody. Pojawiły się prognozowane burze i ulewne deszcze. Mieszkańcy miejscowości Kaniów w województwie ucierpieli szczególnie, ponieważ przez okolicę przeszła trąba powietrzna, która zrywała dachy.

Pogoda w niedzielę nie miała litości, a najgroźniejsze burze uderzyły w województwo śląskie. Region spustoszyły też ulewy, grad, a nawet trąba powietrzna rodem z filmów katastroficznych. W internecie pojawiły się nagrania pokazujące jak to ekstremalne zjawisko meteorologiczne przeszło przez miejscowość Kaniów.

Trąba powietrzna w Polsce
Wiatr był bardzo destrukcyjny. Na wideo widać jak zrywał dachy i wyrywał drzewa. Rodzina nagrywająca destrukcję wpadła w panikę, a kobiety i dzieci płakały ze strachu.

Dziś w #Kaniów niedaleko Bielska-Białej trąba powietrzna zniszczyła kilka domów. Takie ekstremalne zjawiska pogodowe będą pojawiały się coraz częściej. Polska nie jest na to gotowa, a rząd nadal ignoruje problem i pcha nas w katastrofy – napisał na Twitterze poseł Mirosław Suchoń.

Alerty pogodowe – idą burze!
Jak podają media, trąba powietrzna uszkodziła 20 domów. Na szczęście obyło się bez ofiar w ludziach. To jednak nie koniec. W poniedziałek pogoda w Polsce również będzie sprawiała niebezpieczne niespodzianki. Niemal w całym kraju obowiązują alerty pogodowe pierwszego stopnia od IMGW. W wielu województwach pojawią się ulewne deszcze, grad i burze.

Więcej: https://www.planeta.pl/Pogoda/Traba-powietrzna-w-Polsce-i-zniszczenia.-Burze-i-alerty-IMGW-w-Polsce